O jednom polesném, co měl špačíčka panáčka

Polesný Purcner hlídal oboru. Jednou chodí sem tam oborou a dívá se. Co tak kouká, zaslechne najednou, jakési škrtání a crkání.

„To je jistě nějaký špačíček'", pomyslil si a šel hned tam, odkud zvuky zaléhaly. Nemýlil se. U velké jedle, která měla husté větve až k samé zemi, uviděl mladého špačíčka.

Špačíček chudinka nebyl ještě ani načisto opeřen.

I politoval Purcner sirotečka, odvalil kámen, vybral pod ním ukryté dešťovky a dával je pískleti do měkkého zobáčku. Špačíček byl hladov a proto chtivě hltal.

Když se nasytil, zavřel žlutý zobáček, zamhouřil tmavá očka, zčepejřil se, pozdvihl nožku a děkoval polesnému táhlým ,,crk, crk!"‘

„Chudinka malá!“ litoval jej polesný. „Nechám-li tě zde, uslyší tě některý dravec, polapí tě a zahubí. Vezmu tě raději s sebou a vyživím tě doma!"

Vyndal kapesník, špačíčka opatrně do něho vložil, zavázal a odnesl jej domů.

Polesný byl vdovcem. Měl osmiletého chlapce, Pepíčka. Pepíček byl hodný, otec měl ho velice rád. Jak uviděl oknem tatínka, už mu běžel naproti.

Hodnocení: 
Average: 4.3 (3 hlasů)

Komentáře

Moc pekny zacatek, ale utnute v polovine a chybi pointa. Chtelo by to dopsat, musela jsem dovypravet sama, jak ptacek vyrostl a pak jej vypustili zpet do prirody.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.